Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cestovní pojištění - přehled

17. 7. 2008

Tak jsem se pokusila zjistit, jaké pojištění bude pro nás nejlepší. Nejdříve bylo potřeba vyřešit následující věci:

Jaký typ cesty si nechat pojistit? Z nabídky jsme vybrali typ „turistická cesta“. A to i za předpokladu, že plánujeme na NZ pracovat. Cena typu pojištění „pracovní cesta“ je o něco dražší, spíš chceme peníze investovat do připojištění zodpovědnosti či úrazového připojištění. V práci se nám prostě nesmí nic stát a hotovo:). Existují ještě pojištění typu „rekreační cesta“ či „sportovní cesta“, ale opět – cena je vyšší, někdy i dvojnásobně :/.

Při případné nehodě na trecích by taky neměl být s uplatněním pojistky většinou problém, pokud se nejedná o horolezecký výstup s použitím pomůcek, což samozřejmě v našem případě nenastane.

Při navštěvě VZP jsem dostala info, že lze bez problémů kombinovat pojištění ke kartě na prvních 90 dnů pobytu a na zbylý pobyt (cca 9 měsíců) si zaplatit cestovní pojištění standardně u některé pojišťovny. Při zvolení této kombinace je ale potřeba pojišťovně, u které si člověk platí veřejné zdravotní pojištění, prokázat, že budem pobývat v zahraničí a první tři měsíce budeme pojištěni přes kartu. Je nutné zažádat o potvrzení banky, která nám pojištění ke kartě vydala a předložit jej pojišťovně. Pokud to neuděláme, hrozí, že budem muset platit, jako bysme nikam neodjeli.

Co se týče srovnání jednotlivých pojištění, prioritou je pro nás samozřejmě poměr cena : velikost limitu plnění. Tady jsem udělala tabulku, kde je srovnání nabídky jednotlivých pojišťoven, které nám přijdou seriózní:

Obrazek

* Při uvažování možnosti pojistění v prvních 90 dnech pobytu pouze přes plateb.kartu

Tabulka ve větším rozlišení zde.

 Pokud by měl někdo zájem o absolutně nejlevnější variantu, tak ta je podle mě následující: První 3 měsíce na kartu a zbylých 9 měsíců pojistit u Generali při plnění léčebných výloh 1 700 000, bez úrazového pojištění. Tato varianta by vyšla na: 6 163 (vyřízení online) + 300 (C.spořitelna, cena pojištění ke kartě) = 6 463.

Nejvýhodnější se zdá varianta kombinace pojištění k mezinárodní platební kartě České spořitelny (máme u ní účet), která zahrnuje jak pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel (pouze ale na 90 dnů:/), a ročního pojištění VZP, které má vysoký limit plnění (3 mil.) a doplňkové pojistky – úraz a odpovědnost – jsou poměrně levné ve srovnání s ostatními pojišťovnami (i když například Kooperativa nabízí vyšší limity plnění na odpovědnost, ale myslím, ze to bohatě stačí tak.)  Cena vzhledem k tomu, co zahrnuje, je velmi dobrá. Takže suma sumárum, kalkulace pojištění je:

10 574 (vyřízení online) + 300 (C.spořitelna, cena pojištění ke kartě) = 10 874.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

reakce

(Lus, 31. 7. 2008 16:50)

Ahoj Pajo (stále přemýšlím, zda jsi žena či muž :-D ),
jen tak sama ne, ještě s přítelem.
Btw. připlatili jsme si dražší pojištění díky tomu, že přes Eva air a pana Ing. Théra jsme našli levnější letenky, než nám všude jinde nabízeli.
Ty vado, přiznávám předcestovní maraton.
A propós .. nevíte, jestli by výpis z účtu, který bych v letadle nebo po příletu do Auclandu měla předložit imigračnímu, měl být v angličtině? já myslím, že ano, ale anglicky budu mít max. soudní překlad českého výpisu a to se mi faaakt nechce... I need your help :-)
Lus

hehe

(Paja, 31. 7. 2008 10:11)

Jak ja vam zavidim to levne pojisteni :))
Eva air nakoupila nove airbusy, melo by to byt pekne svezeni.
Ahoj Lus, to jedes jen tak sama na Zeland?

Diky

(Jana*, 31. 7. 2008 9:38)

Diky moc Lucko, obavam se ale, ze je to pro nas moc drahe:(..
Urcite pak napis, jak se ti s Eva Air letelo a za nejake dalsi postrehy budem taky vdecne:).
Mej se a pekny let:)

Doplňuji Allianz

(Lus, 30. 7. 2008 17:18)

Ahoj všichni, především holky :-)
Na Zéland vyrážím 18.8.2008 z Vídně přesně s Eva air, takže pak můžu podat reference :-)
Stopover mám jen na cestě zpět vzhledem k vyždímanému účtu před odletem.. (Austrálie, Bangkok)
Jinak chci reagovat s pojištěním..
Já mám od Allianz Direct - https://www.allianzdirect.cz/adss-userApp-cz/product/travel/travelQuotationInitialData.jsf
léčebné výlohy v zahraničí neomezeno
Trvalé následky úrazu 400 000 Kč
Smrt úrazem 200 000 Kč
Denní odškodnépři úrazu 30 Kč
Pojištění zavazadel 50 000 Kč
Odpovědnost 10 mil. / 5 mil. Kč
Doplňková asistence 35 000 Kč /5 000 Kč
Pojištění stornovacích poplatků 0 Kč
Připojištění rizikových sportů SPORT PLUS 0 Kč
Vaše cena 15 600 K

Vzhledem k tomu, že netuším, co mě čeká, tak si myslím, že je to max., co bych za pojištění vydala.. doufám, že jsem udělala dobře :-)

Kontakt na mne: Lus - lucie.o@seznam.cz
icq: 241315379 :-)

Doplněk

(Jana*, 17. 7. 2008 23:39)

Dekuju:). Je to docela fuska se v tom vyznat. Na tu Kooperativu se jeste mrknu taky. Jinak tu tabulku si muzete otevrit i ve vetsim rozliseni, do textu primo mi to dat nejde, jeste tou tvorbou webu moc nevladnu, tak jsem dala aspon pod tabulku odkaz na lepsi rozliseni. Pokusim se to jeste doplnit, pokud neco zjistim..

Šikula,

(Evka, 17. 7. 2008 20:56)

pěkné a přehledné. Jak Pája psal, zvažuji ČSOB - zde nevýhoda jako u české pojišťovny, nebo Kooperativu - nevýhodou je, že pojištění zaniká v případě udělení prac. povolení v zemi. Ale k téhle tabulce se jistě budu při rozhodování ještě vracet :)

pojisteni

(Paja, 17. 7. 2008 12:53)

Ahoj, dik za tabulku, je to teda sila ta cena. Ja pujdu do generali asi, Eve bych to videl na kooperativu nebo CSOB