Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední zprávy z ČR:)

2. 10. 2008

Tak už je to tu. V pondělí odlítáme. Nervy pracují, přípravy vrcholí a dneska proběhne první cvičné balení věcí. Teda aspoň u mě:). Stále marně doufám, že se mi do krosny podaří napasovat notebook, protože jsem z toho, že nebudeme mít možnost být online kdykoli budem potřebovat, čímdál víc nervózní…Hodil by se ten pidi Asusek eee, ale to už je bohužel mimo náš rozpočet:/..ale třeba na Taiwanu bude levnější…uvidíme…každopádně by to nebylo od věci….stejně tak jako nákup pořádné zrcadlovky, gps a externího hardisku:).

Jinak už máme doufám všechno zařízené a nakoupené. Tady je takový drobný přehled, který by se taky někomu mohl třebas hodit:

-         Pojištění: nakonec jsme si všechny tři vybraly Generali – pojištění Exclusive, za necelých 10 000, vyřízeno online. Původně plánovaná VZP padla vzhledem k tomu, že jsme slyšely několik negativních ohlasů a navíc i nám logicky přijde lepší mít nějakou mezinárodně známou pojišťovnu, která bude zřejmě věrohodnější v případě, že by se něco stalo. Pokud bysme nebyly ale limitovány cenou, rozhodně bysme šly do Evropské pojišťovny, která je údajně bezkonkurenční a má špičkové služby. Pojištění ovšem stojí kolem 25 000. A to je pro nás hodně:/(. Navíc máme každá zaplaceno pro všechny případy pojištění ke kartě ČS. To je ale jen takové doplňkové.

-        Výbava: máme nakoupené základní funkční věci, protože na NZ se údajně nákup může dost prodražit. Takže máme nakoupené spacáky (s extrémem do cca -10, což by snad mohlo stačit doufáme), bundy (membránovky), trackové boty, moirové trička a ponožky, pláštěnky, sluneční brýle a krémy atd. Stan s sebou netaháme, ten nakoupíme až tam jestlitak…Hlavně nesmíme zapomenout naši bibli: průvodce Lonely Planet:).

-       Ubytování: máme zařízené na prvních 8 dnů v Aucklandu, hostelu YHA International. V Praze v GTS jsme si zařídili kartičky, na které jsou slevy do sítě hostelů po celém světě a taky slevy na různé vstupy atd. – něco podobného jako na kartu ISIC, akorát toto není omezené věkem. Ubytování na další dny budeme řešit až na místě, podle toho kde seženeme práci. Pokud seženeme práci v Aucklandu, ideální by byl nějaký krátkodobý podnájem.

-         Práce: zatím hledáme přes www.seek.co.nz, a www.trademe.co.nz. Ale spíš to budem zařizovat až na místě, protože když jsme mimo a zaměstnavatel nás nemůže pozvat na pohovor, tak je to takové složité. Zatím projíždíme potenciální práci v oboru pokud možnoJ. Ale tomu moc šance nedáváme, protože na typ víza (WHS) nemáme asi moc šancí získat nějakou práci v oboru:/(.

-         Dokumenty: bereme s sebou: pas, letenku, vízum, kopii vysokoškol.diplomu v angličtině, výpis z účtu, mezinárodní řidičák, různé certifikáty, recommendation letters atd. Všechno máme i nascanované na mailu a taky bereme s sebou na flashdisku projistotu.

Jak už jsem psala, odlítáme v pondělí 6.10.08 z Vídně, 13.30. Let bude trvat 15h 15min. Tak to bude mazec:/). Asi si beru s sebou knížku jinak to nepřežiju. A taky hodně her do mobiluJ. Přílet do Taipei 10.45 místního času.

V Taipei budeme tedy 9 dní, v plánu je omrknout město, mrakodrap 101 (druhý největší na světě), no a pak co nejdřv vypadnout z města, protože je tam děsně moc lidí, hrozné vedro a vlhko a taky moc čisté město to taky asi nebude údajně. Takže čas chceme využít hlavně návštěvou parků, pláží a různých lázní, kterých je tam požehnaně.

Z Taipei do Aucklandu odlítáme 15.10. ve 22.10, s přestupem v Brisbane (Austrálie). Do Brisbane přilítáme 08.50, let bude trvat 8h 40min. Tak to už bude pohodička oproti tomu předchozímu letu snad:). Hrozně bych chtěla vidět Velký bariérový útes z letadla. Máme rezervované místa u okýnka tak třeba to vyjdeJ. V Brisbane máme teda pauzičku necelé tři hodiny, odlet do Aucklandu je v 11.25, přílet 17.25 místního času. Let bude trvat 3 hodiny. Takže paráda:). Už abysme tam byly:)….